Ocena wątku:
 • 0 głosów - średnia: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Czym doczyścić marmur?
#1
Witam, objąłem kamienice w której jest na podłodze marmur i to podłodze podgrzewanej.. poprzednik używał środków nie wiem jakich i tak zapaskudził marmur że jest cały pomaziany i błysku za bardzo nie ma.. Widać każdy ślad przerysowania palcem. czyściłem już ajaxami i innymi środkami, teraz jestem po VOIGT Grundpur -VC 150 i tez nic.. Trzeba wyglancowac a tu nawet nie da się wyczyscic warstw zabrudzen ( nie wiem nawet co to..). Musze to doczyścic a czas leci - okres próbny.. Prosze o pomoc...
Odpowiedz
#2
Spróbuj padami diamentowymi. Powinno pomóc
Odpowiedz
#3
Do czyszczenia marmuru nie można stosować środków o zbyt wysokim pH.

Proponujemy zastosować środek LINAX extreme (SPAM)w 20% roztworze roboczym, rozprowadzić na podłodze obficie ją namaczając i pozostawić do zadziałania na 10 min. Następnie doczyścić szorowarką jednotarczową i zebrać odkurzaczem sucho-mokro. W razie potrzeby czynność można powtórzyć stosując zwiększone stężenie produktu.

Jeśli udało się doczyścić posadzkę, to następnie pozostają dwie opcje:

1). Podłoga może być bardzo zniszczona i nie uda się jej doprowadzić do błysku.
2). Podłoga nie jest bardzo zniszczona - wtedy można zastosować polimer LONGLIFE stone (SPAM), po zastosowaniu emulsji podłoga będzie się błyszczała. Aby utrzymać ten połysk należy ją pielęgnować w myciu codziennym albo tym samym polimerem - LONGLFE stone (SPAM) - w roztworze 2%, albo produktem TANER SR 15 (SPAM), który jest środkiem na bazie alkoholu i szybko odparowuje nie pozostawiając smug (do stosowania w stężeniach 0,25 - 0,75%).

[attachment=5]
[attachment=6]
Werner & Mertz Polska Sp. z o.o.  Tel.: +48 22 771 46 71   www.wmprof.com   biuro@werner-mertz.com
Odpowiedz
#4
(09-06-2016, 10:31 AM)Ziggi12 napisał(a): poprzednik używał środków nie wiem jakich i tak zapaskudził marmur że jest cały pomaziany i błysku za bardzo nie ma.. Widać każdy ślad przerysowania palcem. czyściłem już ajaxami i innymi środkami, teraz jestem po VOIGT Grundpur -VC 150

Spróbuj raz jeszcze nieagresywnymi preparatami do rozpuszczania warstw (brudu, chemii i nabłyszczaczy) np. Kleen Terrano, Kleen Lin Compact. Nałóż chemię pozwól jej pracować, trzeba czekać aż zacznie działać. Przeszoruj podłogę zielonym padem. Powinieneś usunąć wierzchnią warstwę i odsłonić goły kamień bez smug.
Haerson w branży od 15 lat. Znienawidzony przez konkurencję, uwielbiany przez stałych klientów. 
Na zakupy zapraszamy do sklepu EURO-MOP.pl, a więcej o naszej firmie na stronie haerson.pl
Odpowiedz
#5
ahhhh marmur...

Jedynymi środkami jakimi można pielęgnować marmur, są środki z zawartością mydła. Widoczny na powierzchni osad, usuwalne pod palcami smugi są oznaką:
 1. Złych proporcji zastosowanych środków do pielęgnacji - stosowanie stężeń większych niż zalecane przez producenta powoduje odkładanie się chemii na powierzchni po odparowaniu wody.
 2. Zastosowaniem niewłaściwych preparatów - środki z jednoczesną pielęgnacją, z zawartością wosków.
Wyobraźmy sobie, że podłoga to nasze dłonie. Przy pracy w biurze, w domu wystarcza mydło aby umyć ręce - podłogi w domu, małych sklepach, jeżeli naprawiamy samochód, wykonujemy prace budowlane potrzebujemy czegoś mocniejszego do mycia rąk + ewentualnie jakieś szorowanie mechaniczne - podłogi w przychodniach, sklepach o dużym natężeniu ruchu, klatki schodowe. Jednak czasem zdarza się, że skrzypek musi wymienić w samochodzie olej - czy to oznacza, że ma po pracy szorować ręce szczotką drucianą? 

W ŻADNYM WYPADKU NIE SZOROWAĆ MARMURU MECHANICZNIE, CHYBA, ŻE TAKI JEST ZAMYSŁ - profesjonalne szlifowanie marmuru wymaga ogromnej wiedzy i doświadczenia. 

Po dokładnym doczyszczeniu, nie możemy od razu użyć kremu do pielęgnacji, bo zakonserwujemy sobie na dłoniach brud. Innymi słowy musimy najpierw dokładnie spłukać dłonie dużą ilością wody, a dopiero później je pielęgnować.

ZALECENIA:
 1. Zastosowanie środka do doczyszczania o przeciwnym pH do środków stosowanych do tej pory, w małym stężeniu - GRUNDPUR ma odczyn zasadowy, zalecam użycia środka do mycia sanitariatów np. TOPEFEKT SANIT, MC 310. Zawarte w tych środkach kwasy są bezpieczne dla delikatnych powierzchni - w ten sposób usuniemy resztki chemii i brud
 2. Dokładne spłukanie powierzchni bieżącą wodą - UWAGA!!! Jeśli woda w miejscu używania jest bardzo twarda, istnieje ryzyko że żelazo, magnez, wapń wytrąci się po odparowaniu wody i zostaną matowe naloty. Gdyby tak się stało, wystarczy wypolerować podłogę suchą mikrofibrą lub użyć do płukania wody zdemineralizowanej.
 3. Pielęgnacja i mycie marmury środkami na bazie mydła np. TOPEFEKT SOP, KAMPUR.
[Obrazek: 978f1ce14382019cmed.png]
Odpowiedz
#6
W przypadku czyszczenia marmuru należy pamiętać, że marmur toleruje jedynie roztwory robocze o pH w zakresie 6-9, zatem działanie preparatami kwasowymi może prowadzić do jego uszkodzenia. Najlepiej wykonać test: kilka kropel płynu wylać w mało widocznym miejscu - jeśli roztwór jest zbyt agresywny to powstaną bąble na powierzchni, pianka i pozostanie matowy ślad. Przychodzi mi na myśl jeszcze jedna ciekawa technika - obojętny lub lekko zasadowy (rozpuści woski na powierzchni) roztwór roboczy + pad diamentowy o gradacji 3000 (zwiększona mechanika czyszczenia) pod szorowarką - to również przyniesie ciekawy efekt.
Haerson w branży od 15 lat. Znienawidzony przez konkurencję, uwielbiany przez stałych klientów. 
Na zakupy zapraszamy do sklepu EURO-MOP.pl, a więcej o naszej firmie na stronie haerson.pl
Odpowiedz
#7
(09-07-2016, 07:27 PM)black_adder napisał(a): Spróbuj padami diamentowymi.  Powinno pomóc

Zgadzam się.
Odpowiedz
#8
Najlepiej wziąć profesjonalistę i zrobić krystalizację

https://www.youtube.com/watch?v=zsx2cx2Hhhw
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Menu