Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pielęgnacja płytek gresowych
#1
Jak najtaniej i najmniejszym nakładem sił i środków utrzymać w czystości płytki gresowe zlokalizowane w zakładzie produkcyjnym w pomieszczeniach socjalnych. Płytki są z tych najgorszych - jasnobrązowe, widać na nich każde zabrudzenie. Praca w zakładzie jest na trzy zmiany. Pracownicy nanoszą na płytki różne zabrudzenia - kurz, błoto, smary. Macie jakąś sensowną sprawdzoną i tanią technologię całorocznego utrzymania???
Odpowiedz
#2
Codzienne mycie maszyną?
Odpowiedz
#3
Codzienne mycie maszyną będzie najskuteczniejsze, jeśli ciasne pomieszczenia to można pomopować i raz na jakiś czas doczyścić maszyną. Nie da się uniknąć maszyny, gdyż brud się nawarstwia.
Preparaty do olejowych zabrudzeń Kleen Power Cleaner A, Kleen Piccomat DC , ewentualnie w mokrych obszarach (łazienka, prysznice, toalety) Kleen Power Cleaner S.
Jeśli mopujesz to lepszy efekt uzyskasz postępując w taki sposób:
- nakładasz roztwór na podłogę mopem sznurkowym Kentucky
- czekasz, aż chemia zacznie działać
- przemywasz podłogę mopem z mikrofazy, powierzchnie porowate (antypoślizgowe) użyj mopa skrobiącego
Haerson w branży od 15 lat. Znienawidzony przez konkurencję, uwielbiany przez stałych klientów. 
Na zakupy zapraszamy do sklepu EURO-MOP.pl, a więcej o naszej firmie na stronie haerson.pl
Odpowiedz
#4
"standardowych płytek szarych" - zapewne chodzi o gres techniczny.

Ze względu na rodzaj zabrudzeń - błoto, smary - sugerowałbym zastosowanie preparatów zasadowych do odtłuszczania.
  • TopEfekt STR
  • BRUDEX
  • BRUDPUR
Są to środki do doczyszczania posadzek, ale w małych stężeniach: 25ml - 50ml mogą być stosowane jako preparaty do mycia bieżącego. 

Co do technologii to jeśli są na to warunki, to oczywiście najlepszym możliwym sposobem jest oczywiście mycie podłogi zmywarką do posadzek (zielony pad). Jeśli nie ma warunków do pracy maszyny zalecam mycie podłogi mopami z możliwością jednoczesnego doczyszczania (mikrofaza z przeszyciami z białego pada) oraz raz na miesiąc doczyszczanie posadzki szorowarką, np z wypożyczalni.

UWAGA!
Nie zalecam myć podłogi żadnymi środkami do bieżącego mycia i pielęgnacji, ponieważ będą one potęgowały wrażenie brudu. Środek po zmieszaniu ze smarami będzie rozmazywany po podłodze i po odparowaniu wody zostaną smugi i ślady - podłoga będzie brudniejsza niż przed myciem.
[Obrazek: 978f1ce14382019cmed.png]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Menu