Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
osad z kamienia kabina prysznicowa
#1
Czym usunąć nalot z kamienia(twarda woda)z kabiny prysznicowej, plytek.parownica sobie nie moze poradzic.
Odpowiedz
#2
(05-08-2017, 11:30 AM)magda napisał(a): Czym usunąć nalot z kamienia(twarda woda)z kabiny prysznicowej, plytek.parownica sobie nie moze poradzic.

Środki na bazie kwasów: amidosulfonowy, solny, fosforowy, siarkowy - takich używałam, wszystkie skuteczne, tylko niektóre bardziej lub mniej "duszące". Obecnie używam tenzi gran ston. Rękawiczki, szybkie spłukanie, zimna woda. Ściągaczka + wytarcie do sucha.
Odpowiedz
#3
jeśli kabina jest szklana i bardzo mocno zakamieniona to kwas też może już nie wystarczyć - wówczas pozostaje polerowanie szkła

https://www.youtube.com/watch?v=xIkakDVGL28
Cleantec - nowoczesne i osobiście sprawdzone rozwiązania dla czystości i higieny
Wyłączny przedstawiciel firm Pollet, Hydrachim, autoryzowany importer urządzeń Fiorentini

http://www.cleantec.com.pl
Odpowiedz
#4
Dzięki za info, sprawdzę tenzi.
Odpowiedz
#5
Wysoka temperatura nie rozpuści kamienia, a koleżanka Beata ma rację, kwasy na kamień będą najlepsze. Z wymienionych przez nią środki na bazie kwasu amidosulfonowego  będą najbezpieczniejsze dla czyszczonej powierzchni. Z bardziej bezpiecznych to np. kwas cytrynowy na powierzchnie delikatne - marmur, drewno, baterie emaliowe, szyba plexi w prysznicu.
Warto zwrócić uwagę na preparaty w postaci żelowej np. Kleen Premium Viskoz - nie spływa tak szybko  z powierzchni pionowej, jak zwykły płyn, stąd też jest bardziej użyteczny przy doczyszczaniu warstw kamienia. Po prostu brud można skuteczniej "namoczyć", dzięki czemu łatwiej schodzi pod szczotką, padem itp.
Haerson w branży od 15 lat. Znienawidzony przez konkurencję, uwielbiany przez stałych klientów. 
Na zakupy zapraszamy do sklepu EURO-MOP.pl, a więcej o naszej firmie na stronie haerson.pl
Odpowiedz
#6
Wypróbuj Sani Calc z Diversey-a i do tego gąbka PurActive z Viledy. Nie zapomnij wcześniej zmoczyć osadów kamiennych- będzie łatwiej je usunąć.
Odpowiedz
#7
Wystarczy te osady zmoczyć zwykłą wodą, czy należałoby dodać coś do niej?
[Obrazek: logo_color_220x59.png]
Odpowiedz
#8
Kiedyś miałam podobny problem i udało mi się go rozwiązać chemią KAMYK - sulima . nic innego nie pomagało , dopiero to mi pomogło
Odpowiedz
#9
W sumie będę musiał tego spróbować. Dzięki. Wink
[Obrazek: logo_color_220x59.png]
Odpowiedz
#10
(09-06-2017, 10:07 AM)marychabb napisał(a): Kiedyś miałam podobny problem i udało mi się go rozwiązać chemią KAMYK - sulima . nic innego nie pomagało , dopiero to mi pomogło

Witam. Należy jednak pamiętać że sam kwas czy też ogólnie produkt kwaśny jest uwarunkowany skladem chemicznym. Nie każdy produkt kwaśny nadaje się do czyszczenia sanitariatów od A-Z. Wiadomo że kwar "trawi" tak więc bez znajomości tematu proponuję nie stosować do kabiny produktów opartych na roztworach kwasu solnego. Kwasy fosforowe, cytrusowe, mleczne... jak najbardziej. Są one odpowiednio silne a przy tym bezpieczne dla powierzchni metalowych... Tak więc z rozwagą proponuję.

Pozdrawiam.
Arkadiusz Rudnicki
TOMADEX
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Menu